Bokmässa 20 oktober

 

Kl 10.00 – 15.00 deltar Skrivare i Hälsingland på Bokmässa på Bollnäs bibliotek. Arrangör Bollnäs kommun/bibliotek. Föreningen har två bord. Ett där vi presenterar vår förening och ett där du som medlem kan visa dina litterära alster. Om du inte deltar på annat bord på mässan är du hjärtligt välkommen att delta vid föreningens bord.
Föreningen har en kvart på scenen. Där presenteras föreningens verksamhet men  muntligt framträdande från några medlemmar.
Du som vill läsa på scen skickar skriftligen ditt bidrag till helsingeskrivarna@gmail.com senast onsdag 3 oktober. Tiden är begränsad så läsningen får ta runt 2 min. Vi väljer ut vilka som får läsa under föreningstiden. Du får besked senast en vecka före bokmässan om det är ditt bidrag som medverkar.
Varmt välkommen till Föreningens bord på bokmässan i Bollnäs.
Har du frågor kontakta någon av oss:
Pontus Vifell  0278-178 59
Britt Ruuska 070-6070194
Kerstin Svevar 0278-16779
Ingemar Jansson 070-3765499

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s